Kubusiowi Przyjaciele Natury

To jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla szkół podstawowych (klasy I-III) poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś.  Celem programu jest zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu.

Na zajęciach uczniowie  uczą się segregować odpady, wybierać odpowiednie formy ruchu oraz rozpoznawać korzyści jakie płyną ze spożywania warzyw i owoców.  Zajęcia  rozwijają  u dzieci kreatywność i samodzielne myślenie oraz przyswajają  wiedzę o przyrodzie  poprzez zabawę.

Po zrealizowaniu zajęć  każda placówka nabywa prawo do posługiwania się specjalnym certyfikatem przyznającym tytuł „Kubusiowych Przyjaciół Natury”.