Tańczę dla zdrowia

Międzynarodowy Dzień TańcaTańczę dla zdrowia

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Tańczę dla zdrowia” z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, który jest obchodzony 29 kwietnia. Święto zostało ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego. Data święta nie jest przypadkowa, ponieważ została wybrana na pamiątkę chrztu Jeana-Georges’a Noverre’a, francuskiego choreografa i tancerza.

Celem niniejszego przedsięwzięcia było wyzwalanie aktywności ruchowej poprzez tańce i zabawy przy muzyce, promowanie uzdolnień uczniów, jak również zaprezentowanie tańców w różnych formach.
Uczniowie naszej szkoły od 18 do 29 kwietnia 2024 roku zaprezentowali swoje umiejętności taneczne wykonując taniec disco dance, belgijkę, cha-cha. Największym powodzeniem cieszył się taniec cheerleading  z wykorzystaniem pomponów.

Dzieci i młodzież  chętnie  i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach tanecznych, co wyzwoliło u nich kreatywne myślenie i pobudziło wyobraźnię. Dodatkowo udział  w zajęciach ruchowych-tanecznych dał możliwość promowania zdrowego stylu życia.

Podczas trwania w naszej szkole akcji „Tańczę dla zdrowia 2024” najważniejsze było to, aby taniec dawał uczniom radość i wyzwalał pozytywne emocje.

Koordynatorem akcji był nauczyciel wychowania fizycznego – Jolanta Szkurłat